Přihlásit

Přihlášení krok za krokem

Co musíš udělat, aby jsi se přihlásil/-a na workcamp do zahraničí nebo do Česka? Následuj tento “step by step” návod:

1. Začni tím, že si položíš nějakou z těchto otázek: “Mám nějaké plány na léto/zimu? Chtěl/-a bych jet třeba někam do zahraničí? Kam přesně? Co tam budu dělat? S kým tam pojedu? – pokud si říkáš, že plány jsou nic moc, a že by jsi někam i vyjel/-a, ale že moc nemáš s kým (nebo možná ano, ale nevíte kam), a že by to mohlo být třeba i za něčím smysluplným, kde by jsi navíc mohl/-a zdokonalit v cizím jazyce a potkat se s lidmi z různých zemí – neváhej a pokračuje ve čtení dál, protože právě workcampy by mohly být tím, co hledáš :)

2. Vyber si podle svých představ zemi, kam vyrazíš (nabídka je průběžně aktualizována) – nabídka workcampů pro rok 2014

3. Pokud jsi si vybral/-a z nabídky, je nutné vyplnit přihlášku. Pečlivě si přečti podmínky účasti, a jestli s nimi souhlasíš, dostaneš se na další stránku přihlášky, kde vyplň všechny potřebné informace. Nezapomeň na žádné, pro Tvé vyslání na workcamp potřebujeme vše uvedené. Do přihlášky můžeš vyplnit až 6 workcampů – využij všech 6ti, protože pokud by již byl první workcamp obsazený, pošleme přihlášku na druhý atd.

4. Po vyplnění přihlášky obdržíš emailem potvrzení o přijetí Tvé přihlášky s výzvou k platbě zálohy. Tvá přihláška se stává platnou až ve chvíli, kdy obdržíme platbu zálohy.

5. Jakmile budeme mít Tvou přihlášku na workcamp potvrzenou/odmítnutou, budeme Tě informovat emailem (organizace si dobrovolníky vybírají, proto vyplnění přihlášky věnuj dostatek času, aby z ní byl zřejmý Tvůj zájem).

V případě odmítnutí, pošleme Tvou přihlášku na další vybraný workcamp, který jsi si vybral/-a. Jestli Tvá přihláška nebude přijata na žádný z 6ti workcampů, můžeš si bezplatně vybrat dalších 6.

6. Zašleme Ti k podpisu formulář “Confirmation/Potvrzení o účasti”, kterým potvrdíš svůj zájem jet na workcamp (ten, který jsi si předtím vybral/-a, a na který jsi byl přijatý/-a). Formulář od nás obdržíš emailem a stačí, když nám ho také emailem pošleš  zpátky. Abychom závazně potvrdili Tvůj zájem, bude třeba zaplatit doplatek.

7. Obdržíš “Infosheet” s podrobnějšími informacemi o workcampu s upřesněním programu, práce aj.

8. Před odjezdem je nutné, pokud jsi ještě na žádném worcampu nebyl/-a, absolvovat přeodjezdové školení, na jehož termínu se domluvíme (budeš mít na výběr víc termínů).

9. Během workcampu hodně foť, budeme rádi, když se s námi podělíš o své fotky a navíc bude Fotosoutěž! Také budeme rádi, když nám po návratu napíšeš, jak jsi se měl/-a.

10. Nějaké otázky?

Cestu na workcamp si zajišťuješ sám/sama. Také doporučujeme sjednat si na cestu připojištění.