Aktuality

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou vyhlašuje fotografickou soutěž

Soutěž na téma: „Proč je zahraniční rozvojová spolupráce tak důležitá?“ je určena všem amatérským fotografům starším 14 let. Uskuteční se v rámci Evropského roku pro rozvoj 2015 v členských státech Visegrádské skupiny (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko). Autoři pěti nejlepších fotografií budou oceněni v rámci Českého rozvojového dne 17. září 2015 v Praze a…
celý text

O workcampech v Dobrém ránu na ČT2

Ranní vysílání ČT2 se ve včerejším dílu 27.5.2015 zaměřilo na téma práce, letních brigád a také jiných možností, jak trávit volný čas "jinak". Řeč byla i o workcampech a my s programem DUHY - trochujinak byli přizváni, abychom seznámili diváky s možností vyjet na krátkodobé dobrovolnické akce. Podívejte se na ivysilani ČT a zjistěte, co workcampy jsou a jak program funguje.

Workcamp v Brusově

Druhý český workcamp dopadl také báječně! Dobrovolníků přijelo 14, nejdál z Ruska, Ukrajiny, také z Bulhraska, Španělska, Itálie, Sbrska a i Česka! Program byl jasný - uklidit táborovou základnu Expedice Natura, opravit, co bylo třeba a zútulnit okolní přírodu. Jak je na tomto workcampu zvykem, dobrovolníci také pomáhali s drobnými projekty ve městě Úštěk. Práce bylo hodně, ale dobrovolníci s campleaderem Ondrou vše zvládli, takže zbyl čas na poznávání krásného okolí základy. Jaká byla na workcampu atmosféra můžete "nasát" z pár fotek:).

celý text

Workcamp v Rajnochovicích

První dobrovolníci odjeli na workcamp – do Slovinska, Irska, Estonska a dalších zemí. Také v Česku proběhl první workcamp – v Rajnochovicích za účasni deseti dobrovolníků z Belgie, Finska, Francie, Irska, Kanady, Maďarska, Tchaiwanu a Ukrainy. Jak jim práce na táborové základně šla od ruky se můžete podívat sami. (Pokračování textu…)
celý text